archworks.sk | Dvojizbový byt Jašíkova
15540
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15540,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Dvojizbový byt Jašíkova

Tento byt kúpila majiteľka už skolaudovaný a tak bolo potrebné navrhnúť a zrealizovať byt v čo najkratšom čase. Dispozícia bytu bola logická  a štandard so svetlou podlahou a sivým obkladom bol dobrý základ.  Požiadavka na čistý, severský a útulný interiér udala jasný smer ktorým bolo potrebné sa vydať. Biely základ doplnil surový smrekový obklad na stenu, nábytok v kombinácii bielej a dubovej dyhy a betónové doplnky. Textilná dizajnová pohovka v modrej farbe bola doplnená žltými akcentmi a geometrickými vzormi.

Smrekový drevený obklad

Surový smrekový tatranský profil na celú stenu do mestského bytu? Prečo nie. Vôňa dreva, pocit tepla,  originálnosť a bezprostredný pocit domova dosiahnutý veľmi jednoducho.

Rozkladacia pohovka s podrúčkami

Klasickú sedaciu súpravu do L nahradila sexi modulárna textilná pohovka od dánskych dizajnérov s dvoma kresielkami. Operadlá pohovky aj kresielok je možné ľubovoľne sklápať a vytvárať pohovku do L, do U aj posteľ pre návštevy pre príležitostné spanie.

Obývačka spojená s kuchyňou

Pôvodnú dispozíciu nebolo potrebné meniť. Spojenie kuchyne a obývacej izby je pre aktívny život mladej majiteľky ideálny.

Veľká knižnica

Majiteľka bytu veľmi rada číta a má množstvo krásnych kníh.  Sú umiestnené v dubovej dyhovanej knižnice pozdĺž celej steny v obývacej izbe. Aby taký veľký kus nábytku nepôsobil v priestore ťažko, je uchytená priamo na stenu.

Kuchyňa

Elegantná praktická biela kuchyňa s detailmi z dubovej dyhy poskytuje dostatok pracovného miesta aj úložných priestorov. Všetky spotrebiče sú vstavané. Kuchynská zástena je zo striekaného kaleného skla sivej farby.

Vnútorné vybavenie skriniek

Najpoužívanejšie vybavenie je umiestnené hneď pod pracovnou plochou. Tri široké výsuvy na príbory, taniere a hrnce sú tak vždy poruke. Vo vysokých výklopných skrinkách si našli miesto poháre, šálky a väčšie kuchynské potreby a spotrebiče. Vedľa chladničky je praktická špajzová skrinka s plnovýsuvmi.

Galéria

Krátku chodbu do predsiene zdobí galéria s fotografiami na drevovláknitej doske bez rámov. Stojanový drevený vešiak dopĺňa textilný kôš s geometrickým vzorom a drevený „domček“ na odkladanie kľúčov.

Vstupná chodba

V chodbe je navrhnutá vliesová tapeta s originálnym geometrickým vzorom. Bielu lavicu na obúvanie dopĺňa zrkadlo na protiľahlej stene. Priestor ostal čistý a lahko udržiavatelný.

Spalňa

V spálni dostala priestor veľká dvojlôžková posteľ z dubovej dyhy. Doplnená je komodami z rovnakej série.  Na stene za posteľou je nalepená rovnaká vliesová tapeta ako v chodbe. Posteľ je doplnená bielymi kovovými stolíkmi s funkciou bezdrôtového nabíjania. Pozdĺž celej izby je zrealizovaný biely rolldor s množstvom odkladacieho priestoru.

Kúpelňa

V rámci štandardu bytu bola kúpeľňa čiastočne obložená sivou dlažbou a obkladmi. Tieto sme dali doobkladať až po strop. Nábytok z dubovej dyhy si našiel miesto aj tu. Nad umývadlom je nalepená jednoduchá zostava so zrkadlom, LED svetlom a policami na každodennú kozmetiku. Vo vysokej skrini vedľa WC je schovaná spredu plnená práčka a police na odkladanie čistiacich prostriedkov, a košov na špinavú bielizeň.