archworks.sk | Dvojizbový byt v Jégeho Aleji IV
15537
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15537,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Dvojizbový byt v Jégeho Aleji IV

Mladý manželský pár potreboval pomôcť s výberom dvojizbového bytu v Bratislave. Po rôznych ponukách, najmä starých bytov s nevhodnými dispozíciami, padla voľba na novostavbu v Jégeho Aleji IV. Ani tu nebola navrhnutá dobrá dispozícia, no dala sa vo fáze klientských zmien upraviť. Byt mal primárne slúžiť na prenájom a tomu zodpovedal aj rozpočet.  Bolo potrebné efektívne skĺbiť pomer nábytku vyrábaného na mieru z cenovo dostupných materiálov s kúskami z obchodných domov s hotovým nábytkom.

Základné materiály

Pri bytoch na prenájom je vhodné zvoliť neutrálny interiér. Oslovíte tak najširšiu možnú klientelu. Jednoduchá a čistá kombinácia bielej, sivej a dreveného dekoru obstojí v čase. Takýto interiér si môže nájomca veľmi jednoducho individuálne prispôsobiť pridaním farebných akcentov podľa svojej chuti.

03

Kuchyňa do dvojizbového bytu

Bežne sa v dvojizbákoch stretnete s veľkou kuchyňou do L alebo U doplneným príležitostným barovým sedením. Takéto riešenie ale často zaberie polovicu obytnej plochy a celý interiér dosť zmenši. Tu bola kuchynská linka navrhnutá tak, aby spĺňala všetky potrebné funkcie a bola doplnená druhým radom horných skriniek. Základný svetlo sivý matný povrch z laminátu je doplnený bielou lesklou pracovnou plochou so zástenou a stredným radom skriniek z laminátu s dreveným dekorom.

01

Knižnica pod televízorom

Knižnica pod TV je z rovnakého dekoru ako vo zvyšku interiéru. Aby pôsobila ľahko, stojí na tenkých kovových nožičkách.

02

Sedacia súprava

Sivá sedacia súprava je z obchodného domu Ikea. Má odkladací priestor, je možné ju rozložiť a vytvoriť tak príležitostné lôžko pre návštevu a má priaznivú cenu. Rozmerovo výborne zapadá do priestoru, ktorý je k dispozícii. Doplnená je kobercom s čierno-bielym geometrickým vzorom a konferenčným stolíkom v drevenom dekore na kovových nožičkách.

04

Jedálenský stôl sa mení na spoločenský

Dôležitý sa stal plnohodnotný stôl doplnený spodnou skrinkou s úložnými priestormi. Ten plní funkciu jedálenského stola, pracovného stola, doplnkovej pracovnej plochy pre kuchyňu a je celkovo priestorom pre akúkoľvek aktivitu vyžadujúcu pracovnú plochu.

05

Prirodzené svetlo v chodbe

V pôvodnej dispozícii bola chodba uzavretá dverami. Tieto sme zrušili. Po príchode do bytu Vás už nevíta absolútna tma a stiesnený priestor.

06

Odkladacie priestory v chodbe

Čím menší byt, tým dôležitejšie je nájsť a vytvoriť dostatočný odkladací priestor. Úpravou pôvodnej dispozície vznikol priestor na vytvorenie hneď dvoch takýchto miest. Bližšie ku vstupným dverám je za posuvnými dverami úložný systém vyskladaný ako príručný šatník. Vo vedľajšej časti je univerzálny  úložný regálový systém, ktorý si budúci nájomník prispôsobí svojim potrebám.

07

Svetlo v celom byte

Odstránením nepotrebných dverí v chodbe sa celý priestor spojil a presvetlil. V porovnaní s rovnakými susednými bytmi, tento pôsobí už na prvý pohľad priestrannejšie.

08

Manželská posteľ s dreveným čelom na mieru

Čelo postele bolo navrhnuté na mieru v drevenom dekore. Ukrýva v sebe rozvody elektro pre zásuvky k nočným stolíkom a svietidlám. Tieto nebolo možné zasekať do medzibytovej železobetónovej steny bez negatívneho ovplyvnenia jej akusticko-izolačných vlastností. Posteľ bez čela je bielej matnej farby s odkladacími priestormi. Do realizácie išli nočné stolíky a lampy s dotykovým ovládaním integrované do čela postele.

09

Rolldor v spálni

Biely roldor si našiel miesto pozdĺž celej steny oproti oknu. Vnútorné členenie je pozostáva z políc s nastaviteľnou výškou, plnovýsuvmi a tyčami na vešanie. Na stene oproti posteli je nástenný vešiak na odloženie oblečenia na doma.

10