archworks.sk | Rodinný dom v Slovenskom Grobe
163
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-163,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Rodinný dom v Slovenskom Grobe

Návrh interiéru rodinného domu v obci Slovenský Grob mal jednoznačné zadanie – praktický a nadčasový interiér pre aktívneho majiteľa, ktorý chce po práci využívať výhody rodinného domu kúsok od ruchu hlavného mesta. Interiér bol vo fáze holodom a tak bolo po drobných stavebných úpravách možne okamžite začať s kompletným návrhom. Rozloha domu umožňovala zapracovať všetky funkcie veľkoryso a bez kompromisov. Dubový dyhovaný nábytok v kombinácií so supermatným laminátom a veľkoformátová dlažba s jemnou potlačou pôsobí čisto, príjemne a útulne zároveň.

Obývacia izba s krbom

Dominantou dennej časti je veľká obývacia izba s jedálenským stolom. Požiadavkou majiteľa bolo zapracovať krb ku mediálnej zostave tak, aby výsledok nepôsobil dojmom vidieckeho domu, ale moderne. Krbová vložka s komínom sa obložila sivým obkladom. Obklad plynule pokračuje pozdĺž celej steny vo verzii s jemnými vymytými vzormi. Mediálnu zostavu dopĺňa nízka skrinka na hifi komponenty a podsvietená vysoká skrinka s úložným priestorom v čiernom matnom prevedení.

2u

Veľká pohodlná textilná sedacia súprava

Centrom oddychu je sivá textilná sedacia súprava tvaru L doplnená taburetom a jednoduchým konferenčným stolíkom v dubovom dekore.  Nízke sedenie dopĺňa umenie veľkého formátu umiestnené priamo na podlahe.

3u

Jedálenský stôl s dubovou lakovanou dyhou

Jedálenský, respektíve spoločenský stôl pohodlne usadí 8 ľudí. Vrchná doska je v dubovej dyhe s povrchovou úpravou v matnom laku, ktorý znesie záťaž oveľa lepšie ako morený nábytok. Rebrované drevené lampy túto zostavu skvelo dopĺňajú. Za sedacou súpravou je nízka knižnica v čiernom matnom prevedení.

4u

Kuchyňa

Keďže dispozícia dennej časti je otvorená a prepojená použité materiály sa opakujú aj v kuchyni. Spodné skrinky s plno-výsuvmi a dvierkami s tichým dotváraním sú čierneho matného laminátu. Pracovná doska v čiernom dekore je z kameňa.

7u

Barové sedenie s policami na víno

Horná skrinka je v bielom matnom lamináte s veľkým výklopom a tak na jeden pohyb získate prístup ku všetkému potrebnému. Kuchynskú linku opticky uzatvára raňajkový pult s policami na víno zabudovanými do nohy pultu.

6u

Mutifunkčná kuchynská skriňa so špajzou

Vstupnú halu oddeľoval od kuchyne murovaný výklenok. Ten sa mierne upravil a obstaval až po výšku stropu. Zo strany chodby sú dve šatníkové skrine, doplnené vešiakom a taburetom zo surového masívneho dreva. Kuchynská strana v sebe skrýva vstavanú chladničku s mrazničkou, elektrobox (rúra a mirkovlnka) a dvierka do špajze.

5u

Hlavná spálňa

Na mieru vyrobená posteľ v hlavnej spálni je tiež v dubovom dekore. Čelo postele skrýva radiátor, no nebráni prúdeniu vzduchu. Zabudované pozdĺžne osvetlenie čela večer vytvára príjemné osvetlenie a zvýrazňuje nenápadnú príručnú knižnicu. Samozrejmosťou sú nočné stolíky so zabudovanými zásuvkami na nabíjačky.

14u

Príručný stolík s TV

Pôvodne zbytočne veľká spálňa sa predelila a vznikol tak priestranný samostatný šatník. Na novú stenu sa umiestnil príručný stolík na konzole a televízor s ukrytou kabelážou. Biele steny sa za posteľou a na šatníkovej stene natreli stredne sýtou sivou farbou.

15u

Hlavná kúpeľňa

Hlavná kúpeľňa mala dostatok priestoru na dodatočné dobudovanie sprchového kúta. Nevyhnutným štandardom sú dnes už dve umývadla. Tieto sú položené na dyhovanú skrinku uchytenú priamo do steny. Okrem praktického využitia priestoru takto šikovne schováte aj sifón od umývadla.

13u

Drevený obklad s matným lakom

Farebné riešenie kúpeľne je neutrálne a ladí so zvyškom interiéru rodinného domu. Na podlahe je použitý veľkoformátový obklad z rovnakej série ako na prízemí, drevená dyha sa dostala aj na obmurovanie vane a ako prekrytie geberitu. V kvalitne vyhotovenom matnom lakovanom prevedení nebude mať problém ani vo vlhkejšom prostredí.

12u

Obstavaný kotol s triedením na špinavé prádlo

Vedľa WC je umiestnený kotol. Ten bolo potrebné schovať, aby nerušil čistý vzhľad kúpeľne. Z oboch strán sa obstaval a do revíznych dvierok sa spravili otvory na špinavú bielu a farebnú bielizeň. Z bočnej strany WC sú skryté police na kozmetiku, na ktorú sa často pri návrhoch zabúda.

11u

Domáca pracovňa

Mladý majiteľ pracuje aj z domu a tak sa jedna izba zariadila ako domáca pracovňa. Biely pracovný stôl, pohodlná kancelárska stolička, odkladací priestor na dokumenty a rozkladacia pohovka pre prípadné návštevy pokryli všetky funkčné požiadavky na tento priestor. Ako farebný akcent sa zvolila oceľová modrá.

18u

Hosťovská kúpeľňa

Spodná, alebo hosťovská kúpeľňa bol vlastne malý priestor pod schodiskom. Do priestoru pod schodmi sa na navrhla vstavaná skriňa, ktorá slúži najmä ako malý sklad. Malý priestor umožnil iba použitie štvrť-kruhového sprchovacieho kúta, vedľa, ktorého je umiestnené wc a malé umývadlo.

8u