archworks.sk | Dvojizbový byt Machnáč
15538
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15538,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Dvojizbový byt Machnáč

Cieľom návrhu bytu v rezidencii Machnáč bolo vytvoriť útočisko pre mladého muža, ktorý mal základnú predstavu o výslednom celkovom dojme aj farebnej schéme. Po spoločnej konzultácii sme zvolili drevený orechový dekor v prevedení matný lak a stredne sivý laminát v perličkovej úprave a ako farebný akcent modrú farbu.

Obývacia izba

Dispozícia bytu bola logická nebolo potrebné ju meniť. Dennú časť tvorí obývacia izba spojená s kuchyňou doplnená o plnohodnotný jedálenský stôl. Kvôli pomerne veľkej hĺbke miestnosti sa z ponúkaných štandardov zvolil svetlý variant plávajúcej laminátovej podlahy, ktorá odrazí denné svetlo až do kuchyne. Kontrastom k svetlej podlahe je veľká sivá textilná pohovka doplnená konferenčným stolíkom z orechovej dyhy. Kompaktná knižnica si našla miesto nad pohovkou na stene s bielym tehličkovým obkladom.

03u

Kuchynská linka na mieru

Kuchynská linka navrhnutá na mieru poskytuje plnohodnotný pracovný priestor s kompletným vybavením. Po pravej strane sa nachádza veľká špajzová skriňa a chladnička s mrazničkou. Nasvietená pracovná doska je z bieleho Corianu s integrovaným umývadlom a odkvapkávačom. Z rovnakého materiálu je aj kuchynská zástena s podomietkovou batériou.  Spodná časť horných výklopných skriniek je z orechovej dyhy. V ľavej sekcii je integrovaný digestor so skrytým odťahom do pripraveného odvodu vzduchotechniky. Horné skrinky v sivom lamináte poskytujú odkladací priestor na menej používané spotrebiče a kuchynské potreby.

05u

TV Skrinka

Prízemná televízna skrinka v sebe schováva hifi komponenty za tmavým sklom. Kabeláž za orechovým podsvieteným panelom ostáva skrytá, no prístupná pre budúce rozšírenie domáceho audio-video systému. Požiadavka na krb v bytovom dome sa vyriešila vstavanou biokrbovou vložkou priamo do nábytku na mieru.

04u

Orechový jedálenský stôl

Pokiaľ je to len trochu možné, treba nájsť miesto na plnohodnotný stôl. Dĺžka miestnosti umožňovala umiestniť stôl pre 4 osoby. Matná lakovaná dyha v orechovom prevedení je na dotyk veľmi príjemná a nie je problém ju jednoducho udržiavať v perfektnom stave. Stôl je doplnený čiernymi stoličkami z obchodu so severským nábytkom.

01u

Úložný priestor v chodbe

Rozmery vstupnej chodby rátali s umiestnením vstavaných skríň po jednej strane. Pri návrhu odkladacích priestorov treba vždy podrobne poznať potreby klienta. Tento priestor, aj jeho vnútorné členenie,  sa musí týmto požiadavkám v maximálnej možnej miere prispôsobiť.  Aby chodba nepôsobila veľmi úzko a stroho, jej stredná časť je z orechovej dyhy s otvoreným vešaním a botníkom. Ostatné skrine sú na celú výšku miestnosti zo sivého laminátu s bezúchytkovým otváraním tip-on.

21

Spálňa

Klasický rolldor bol nahradený vstavanou skriňovou zostavou s dvierkami zo sivého laminátu. Po oboch stranách je vnútorné vybavenie skríň ako šatníkové. V strednej sekcii je príprava na osadenie LCD televízora. Nad ním je schovaná policová zostava na pracovné dokumenty.

08u

Pracovný stôl a tmavá tapeta

Dvojposteľ , nočné stolíky, pracovný stôl a stolička sú z jednej série z obchodného domu s nábytkom. Dizajnovo zapadali do zvoleného konceptu a tak nebolo potrebné ich vyrábať na mieru. V miestnosti určenej primárne na spanie nie je na škodu ani tmavší interiér. Za posteľou je navrhnutá tmavá tapeta so zvislými líniami v prevedení tón v tóne v antracitovej farbe.

09u

Kúpeľňa

V kúpeľni pôvodnú vaňu, nahradil priestranný sprchový kút Dlažba je z bielych veľkoformátových platní s integrovaným sprchovým žľabom. Obklad je z bielej mozaiky z rovnakej série. Dvoj-umývadlo z liateho mramoru je položená na orechovej skrinke s úložným priestorom na hygienické potreby a policami na uteráky. Malý priestor zväčšuje veľkoplošné zrkadlo. WC je samostatné.

18